})

Zdrowe odżywianie dzieci - 12 prostych zasad

0
Zdrowe odżywianie dzieci - 12 prostych zasad

Zdrowe Odżywianie Dzieci: 12 Prostych zasad na drodze do dobrego zdrowia

 

 Wspólne zakupy również w sieci! Warto powiedzieć dziecku, dlaczego kupujemy taki produkt, a nie inny. Nie czytajmy etykiet, ale w prostych słowach wyjaśnijmy, dlaczego warto kupić dany produkt. OTOlandia przygotowała swoją stronę również dla dzieci. Krótkie i proste objaśnienia oraz opowieść o krainie wypełnionej zdrowymi produktami z pewnością spodoba się naszym pociechom.

 Wspólne przygotowanie posiłków - Nie musi to być obiad, ale śniadanie i kolacja już tak. Nasze produkty typu OTO Kulki Zbożowe, Owoce liofilizowane w proszku i w kawałkach są stworzone do takich posiłków. Co nasze pociechy mogą z nimi zrobić? Mieszać kulki z serkami, jogurtami i mlekiem, dodawać je do koktajli lub lodów. Owoce liofilizowane w proszku wykorzystać jako posypkę do naleśników lub barwnik do gofrów.

 Pozwólmy decydować dziecku o tym, czy jest głodne. Choć brzmi to zabawnie, rzadko pamiętamy o samoregulacji dziecka. Ono doskonale wie, kiedy jest głodne i najedzone. Wraz z wiekiem warto dać dziecku więcej szans do decydowania o ilości przyjmowanego jedzenia. Zmuszanie dziecka do jedzenia tworzy z nim nieprawidłową relację w przyszłości.

 Rodzice muszą być autorytetem. Dziecko widzące rodzica objadającego się chipsami nie rozumie, dlaczego ono nie może ich jeść, a odpowiedź “bo tak”, nie jest satysfakcjonująca. Jeśli chcemy zachęcić dziecko do jedzenia warzyw i owoców jedzmy je wspólnie!

✶ Edukacja - Nie bójmy się szukania wiedzy na temat odżywiania dzieci w książkach, filmach, wśród influencerów. Merytoryczne przygotowanie do żywienia dzieci pozwoli nam poznać np. jego zapotrzebowanie na witaminy, czy prawidłowy schemat diety. Na stronie otolandia.pl, w podstronie ciekawostki, gdzie znajdziecie sporo artykułów na temat diety dziecka, prostych przepisów i wiedzy, której potrzebuje każdy z nas.

 Pokochajmy wodę całą rodziną! Postarajmy się, choć zbliżyć się do dziennego zapotrzebowania dziecka na wodę, które wynosi 1-1,5 litra dziennie.

✶ Pamiętaj o 5 grupach produktów! Pierwszą z nich, bardzo ważną są produkty zbożowe, które znajdziecie w naszym sklepie OTOlandia. Na różnorodnych zbożach opierają się między innymi zdrowe przekąski dla dzieci. Przykładem są OTO chrupki MIX, kakao oraz Chrupki Orkiszowe. Drugim wariantem są Chrupki serowe oraz Chrupki pomidorowe OTOlandia. Nie możemy zapominać również o potrzebnych nam tłuszczach oraz produktach białkowych. Podstawowe grupy to warzywa i owoce. Ich przekrój znajdziecie w OTO liofilizowanych owocach i warzywach w kawałkach lub w proszku.

 Pamiętajmy o różnorodności posiłków, napojów i produktów.

 Zostawmy na półkach słodkie napoje, produkty przepełnione solą, barwnikami, konserwantami i cukrem.

 W miarę możliwości trzymajmy się schematu regularnych 3 głównych posiłków oraz 2 przekąsek w trakcie dnia. Z tym że produkty między posiłkami powinny być zdrowe! Możecie wybrać wspomniane już wcześniej OTO chrupki kakao lub na przykład mieszankę owoców liofilizowanych w kawałkach Borówka/Malina/Ananas/Morela.

Sposób żywienia dzieci powinien być dostosowany do wieku dziecka! Absolutnie nie możemy oferować im takich samych posiłków, jakie jedzą dorośli. Dzieci potrzebują innej ilości i produktów do jedzenia. Zapomnijmy również o “dietach” dla dzieci. Wykluczanie każdego typu pokarmów lub zmniejszanie ich ilości musimy skonsultować z lekarzem.

Wygląd dań również jest ważny. Sposób podania wpływa na nastawienie naszego dziecka do posiłku. Dbajmy o ułożenie produktów, ciekawą formę, różnorodne kolory i zapachy. Zielone kopytka możemy uzyskać np. za pomocą liofilizowanej mieszanki Szpinak-Brokuł-Cukinia-Pietruszka.

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl