})

Zdrowa relacja ze słodyczami - Jak ją stworzyć?

0
Zdrowa relacja ze słodyczami - Jak ją stworzyć?

Jak pomóc Dziecku kształtować pozytywne nawyki żywieniowe?

 

Wielu rodziców uważa, że ich dzieci mają prawdziwą obsesję na punkcie jedzenia słodyczy. Niestety, lubość słodyczy jest u nas niejako wrodzona. Więc... co możemy zrobić, jako rodzice? Dawać dziecku słodycze przez cały dzień? Albo nigdy ich nie dawać? Nie.  W rzeczywistości istnieją sposoby, które ułatwią i uzdrowią relację naszych dzieci ze słodyczami.

 

✶ Normalizuj

Kiedy całkowicie ograniczamy słodycze lub tworzymy wokół nich złą atmosferę, dzieci to zauważają. W rzeczywistości mogą chcieć tych produktów jeszcze bardziej. Zakazany owoc smakuje znacznie lepiej. Podejdźmy do tego tematu jak do każdego związanego z jedzeniem. Nie ukrywajmy słodyczy, nie omijajmy tematu, nie budujmy wokół tego tajemnicy.

 

✶ Zdrowie smakuje!

Są słodycze i zdrowe słodycze. Warto wybierać te z dobrym składem i uczyć nasze dzieci, jakie znaczenie ma skład oraz substancje zawarte w przekąskach. Przykładem mogą być  Chrupki Orkiszowe pełnoziarniste lub chrupki kakaowe Otolandia. Sama nazwa chrupki brzmi znajomo i kojarzy się dziecku przyjemnie. Również smak naszych chrupek jest wyjątkowy! Chrupki ze zdrowym składem mają więcej smaku niż te sklepowe.

 

✶ Naturalny smak

Ta kwestia jest bardzo istotna. Chrupki Otolandia nie zawierają cukrów i zbędnych dodatków. Ich ogromnym plusem jest to, że przyzwyczajają nasze dzieci do naturalnego smaku produktów, bez ulepszaczy. Pamiętajmy, że produkty polepszające smak odzwyczajają kubki smakowe od naturalnego smaku, który później wydaje się mdły.

 

✶ Zaufaj dziecku

Czy na pewno dając dziecku przekąskę, wiesz, że nigdy nie przestanie jeść, czy to jest twoje z góry przyjęte wyobrażenie? Kiedy pozwalamy naszym dzieciom jeść tyle, ile chcą, nie staje się to dla nich tak wyjątkowe. Nie muszą jeść na zapas ze świadomością, że nigdy już ich nie dostaną. Jeśli będą wiedziały, że przekąski, które lubią, są dostępne, nie będą musiały przesadzać z ilością.

 

✶ Nie używaj ich jako nagrody za zjedzenie posiłku.

Błędem jest oferowanie jedzenia jako nagrody. Wysyłasz w ten sposób do swojego dziecka sygnał, „Muszę zjeść sałatę, aby dostać przekąskę. W ten sposób znowu sprawiamy, że słodycze wydają się wyjątkowe. Warto, by dziecko skupiło się na posiłku, nie myślało tylko o jego zakończeniu i traktowaniu go, jako obowiązku, który musi wypełnić, aby dostać coś dobrego. Traktujmy przekąski i posiłki jako zwyczajne jedzenie. Żadne z nich nie jest nagrodą.

 

✶ Przekąski do obiadu

Brzmi strasznie? Nic bardziej mylnego! Owoce liofilizowane Otolandia to zdrowe przekąski. Dziecko może je chrupać na deser lub jeść je na śniadanie z owsianką i naleśnikami na obiad. W ten sposób odczarowujemy ich magię.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl