})

Wielkanocne zabawy z dzieckiem

0
Wielkanocne zabawy z dzieckiem

Wielkanocne zabawy z dzieckiem

 

Święta Wielkanocne to idealny moment na spędzenie czasu z całą rodziną. Aby nieco urozmaicić święta lub świąteczne przygotowania możesz zaplanować mnóstwo zabawnych zajęć, w których każdy może wziąć udział.

 

✶ Stukanie się jajkami przy stole - W wielu domach to długa tradycja i warto ją kultywować

✶ Rzucanie i oddalanie - Dwie osoby siadają naprzeciwko siebie i rzucają do siebie pisankami. Po każdym udanym rzucie oddalają się o siebie o krok. Jak daleko uda się Wam trafić?

✶ Wyścig z jajkami na łyżkach - Wszyscy uczestnicy trzymają w zębach łyżkę, na której położone jest jajko. Kto pierwszy dobiegnie do mety i nie stłucze jajka ten wygrywa!

✶ Turlanie jajek - Oczywiście na miękko! Czyje jajko dotrze do mety jako pierwsze?

✶ Tor przeszkód dla zajączka - Do jego przygotowania możecie wykorzystać poduszki, gazety, koce, klocki i pudełka. Zmienia się tylko sposób pokonywania toru. Zamiast biec mamy za zadanie kicać!

✶ Powitaj króliczka! Czym? Na przykład girlandą! Wystarczy do tego długa wstążka i blok, z którego wytniemy jajka / króliczki. Później wystarczy je przyozdobić i powitanie gotowe.

✶ Eksperyment ze znikającą skorupką. Wystarczy jedno surowe jajko zalać octem i zostawić na dzień bądź dwa. Po tym czasie sprawdź, czy skorupka nadal jest obecna!

✶ Przeprawa tratwą - Niech podłoga zamieni się w rzekę, a gazety w tratwę. Dzieci mają za zadanie usiąść na gazecie, na kolanach trzymać kurczaczka bądź jajko, a ręce wykorzystać jako wiosła. Muszą przedostać się do wyznaczonego celu bez upuszczenia przedmiotu!

✶ Taniec zajączka - Uczestnicy zabawy trzymają się za ręce, jedna osoba została “Zajączkiem” i staje w środku koła. Gdy wszyscy tańczą, Zajączek próbuje się wydostać z koła. Kto pierwszy go wypuści, zamienia się z nim miejscem.

✶ Pisanki! Jajka możecie ozdobić flamastrami, farbami, barwnikami, kredkami świecowymi na gorąco. Możecie wykorzystać również brokaty, owijki, barwić bibułą zamoczoną w wodzie lub oblepić je plasteliną. 

✶ Barwienie naturalne - Aby zrobić czerwone jajka korzystaj z buraków, a żółte wykonaj za pomocą kurkumy. Czerwona kapusta to jasny fiolet, a łupiny cebuli to soczysty brąz! Możesz skorzystać również ze szpinaku i zabarwić je na zielono!

Wielkanocne filmy dla całej rodziny:

  • HOP
  • Zając Max ratuje Wielkanoc
  • Epoka Lodowcowa Wielkanocne Niespodzianki
  • Strażnicy Marzeń
  • Zadziwiający Świat Królików
  • Zwierzogród
  • Maleństwo i przyjaciele
  • Kurczak Mały
  • Piotruś Królik

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl