})

Płatki śniadaniowe — postaw na jakość i skład!

0
Płatki śniadaniowe — postaw na jakość i skład!

Śniadanie to ważny posiłek w diecie dziecka, który wpływa na jego aktywność fizyczną i umysłową przez resztę dnia. Płatki z mlekiem to łatwy w przygotowaniu, smaczny i lubiany przez pociechy produkt. Kolorowe reklamowane produkty przykuwają naszą uwagę, a producenci prezentują je jako zdrowe i idealne na śniadanie. Niestety, to nie jest prawda. W dzisiejszym blogu sprawdzimy skład OTO kulek zbożowych, a także zajrzymy na etykietę tych na sklepowych półkach.

 OTO kulki zbożowe:  Standardowe płatki zawierają:
 bez dodatku cukru  cukier
 bez sztucznych barwników  olej palmowy
 bez GMO  aromaty syntetyczne
 z naturalnych składników  sól

Analiza składników

Cukier — jeśli chodzi o płatki ze sklepowej półki, zawierają go one całkiem sporo — na jedną porcję ok. 30 gramów przypada aż 1 łyżka cukru. Zatem jak myślicie, ile jest go w całym opakowaniu? Aż ⅓ pudełka płatków to sam cukier. Lista skutków nadmiernego spożycia cukru przez dzieci jest długa — to najważniejsza przyczyna otyłości i osłabienia układu immunologicznego. OTO kulki zbożowe są bez dodatku cukru.

Olej palmowy — zawarty w płatkach śniadaniowych w większości składa się z nasyconych kwasów tłuszczowych, których powinniśmy unikać. Dodatkowo nie wnosi żadnych wartości odżywczych.

Syntetyczne aromaty — masowo dodawane do produktów cukierniczych. Znajdują się w rejestrze Niebezpiecznych Związków Chemicznych. Mogą powodować alergie skórne i pokarmowe.

Sól — jej obecność sprawia, że organizm uzależnia się od smaku tego produktu i potrafimy zjeść go znacznie więcej, niż rzeczywiście potrzebujemy. Teraz już wiesz, dlaczego Twoje dziecko codziennie pyta o płatki na śniadanie?

Produkty zbożowe w diecie dziecka zajmują ważne miejsce, dlatego warto znaleźć takie płatki śniadaniowe, które nie zawierają dodatkowych cukrów i ulepszaczy smaku. Szczególną uwagę należy zwrócić również na wyroby reklamowane jako „muesli” czy „crunchy” — ich skład często jest taki sam jak zwyczajnych płatków.

Słodkie płatki śniadaniowe nie są zbilansowanym posiłkiem. Zawierają zbyt dużo cukru, napędzają apetyt i sprzyjają tyciu. OTO kulki zbożowe są dla nich świetną alternatywą — w połączeniu z owocami liofilizowanym dostarczą dodatkowo witamin, minerałów oraz silnych przeciwutleniaczy. Warto sprawdzać etykiety produktów, jakie kupuje się w sklepie. W szczególności tych, które podaje się małym dzieciom. Często to, co pokazują w telewizji, nie do końca jest dla nas dobre.

Płatki śniadaniowe z dobrym składem — idealny wybór na śniadanie

Produkty zbożowe w diecie dziecka zajmują ważne miejsce, dlatego warto znaleźć takie płatki śniadaniowe, które nie zawierają dodatkowych cukrów i ulepszaczy smaku. Szczególną uwagę należy zwrócić również na wyroby reklamowane jako „muesli” czy „crunchy” — ich skład często jest taki sam jak zwyczajnych płatków.

Śniadanie w postaci płatków z mlekiem, przygotowane z wykorzystaniem starannie wybranych produktów, może być bowiem znakomitym posiłkiem dla pociechy. Płatki śniadaniowe z dobrym składem zawierają przede wszystkim dużą ilość błonnika, nieodzownego do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego. Co więcej, są one świetnym źródłem rozmaitych witamin i minerałów, tak istotnych do właściwego rozwoju organizmu dziecka. Jednocześnie płatki takie jak kulki zbożowe OTO podbiją podniebienie malucha i mogą stać się jego ulubionym śniadaniem nie ze względu na obecność cukru czy uzależniającej soli.

Śniadaniowe płatki OTO doskonałe dla całej rodziny

Kulki zbożowe OTO to płatki śniadaniowe z dobrym składem, które pozwolą zadbać o zdrowe, pożywne, smaczne śniadanie dla dziecka, a co więcej, są one dostępne w kilku wariantach do wyboru, aby sprostać zróżnicowanym potrzebom. Można je więc zamówić między innymi w postaci kulek jaglano-gryczanych z amarantusem, ryżowych z kakao albo mieszanki rozmaitych zbóż, z których każde stanowi wartościowy element zdrowej diety.

Warto wspomnieć też, że chociaż płatki śniadaniowe OTO są przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych, to ich rodzice również mogą cieszyć się ich znakomitym składem oraz wspaniałym smakiem. W każdym wieku należy przecież dbać o zdrowie, dlatego zwrócenie uwagi na kulki zbożowe bez zbędnych dodatków może okazać się strzałem w dziesiątkę dla całej rodziny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl