})

Liofilizacja - dokonaj świadomego wyboru

0
Liofilizacja - dokonaj świadomego wyboru

 

Choć termin LIOFILIZACJA na pierwszy rzut oka jest abstrakcyjny i skomplikowany to sam proces można opisać dosyć prosto. Liofilizacja jest to szybkie i kontrolowane wymrażanie wody, czyli suszenie produktów. Cała sztuka polega na odwodnieniu owoców lub warzyw poprzez ich zamrożenie i sublimację kryształków lodu (czyli usunięcie wody z pominięciem fazy ciekłej). Proces liofilizacji żywności jest dobrze poznany, ponieważ był używany już w latach 60 XX w. do konserwowania żywności dla astronautów choć najtańsze liofilizowane owoce nie są.

Takie warunki procesu zapobiegają niemal wszystkim reakcjom degradacji w produkcie liofilizowanym, a zatem nasze owoce liofilizowane zachowują niemalże wszystkie witaminy, sole mineralne, olejki eteryczne, barwę i co najważniejsze - wartości odżywcze.

Warto podkreślić, że nieposiadające wody owoce i warzywa liofilizowane są zabezpieczone przed niepożądanym rozwojem mikroflory, w efekcie są „zakonserwowane bez użycia konserwantów”.      

Kolejnym ważnym aspektem przemawiającym za liofilizowaną formą owocowych dodatków jest ich dostępność przez cały rok i pełne wykorzystanie jedzenia. Czy nie masz tak, że ochota na truskawki, maliny, borówki przychodzi zawsze zimą? Gdy nie ma ich w sklepie, albo warzywniak jest tak daleko? Gdy dojdziesz w końcu do zieleniaka kupujesz kilogramy np. buraka, a potem Twoje serce płacze, gdy wyrzucasz niedojedzone i szybko psujące resztki? Na szczęście, nasze najlepsze owoce liofilizowane mają długi czas przydatności do spożycia jeżeli, tylko zostają zamknięte w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Możesz je dowolnie dozować, a także zabierać ze sobą do pracy czy w podróż. Dzięki czemu nie marnujemy jedzenia i uczymy szacunku do jedzenia nasze dzieci od najmłodszych lat.

Podsumowując, wybieramy Tęczowe Owoce (Owoce Liofilizowane, Warzywa liofilizowane) ponieważ:

  • Mają niezmienione wartości odżywcze
  • Są bez konserwantów
  • Nie są dosładzane
  • Dzięki małej wilgotności, są zabezpieczone mikrobiologicznie
  • Pomagają wcielić filozofie "no-waste" w życie, nie wyrzucamy niedojedzonych owoców
  • Są lekkie i zajmują niewiele miejsca
  • Są zawsze gotowe do użycia, bez obierania, mycia, krojenia
  • Są dostępne cały rok
  • Mają nieograniczone możliwości wykorzystania
  • Są przetestowane przez astronautów ;)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl