})

Jak nauczyć dziecko zasad zdrowego odżywiania?

0
Jak nauczyć dziecko zasad zdrowego odżywiania?

Nauka zdrowego odżywiania razem z dzieckiem: Praktyczne wskazówki dla rodziców

 

Temat istotny dla każdego rodzica, ale nie tylko! Coraz częściej wprowadzamy zasady zdrowego odżywiania w naszych domach. Jak zrobić to dobrze? Tak, aby dziecko przyswoiło je od pierwszych lat?

 

✶ Lista zakupów! Róbcie ją razem jak najczęściej. Warto w niej uwzględniać również potrzeby dziecka i lekceważyć jego pomysłów. Możecie stworzyć jedną listę bazową, którą możecie modyfikować lub za każdym razem robić inną. Zadbaj o jej estetyczną formę. Wykorzystajcie kolorowe kartki, stemple, mazaki i brokaty!

✶ Baw się w zdrową kuchnię - Możecie korzystać z drewnianych owoców dla dzieci, gier planszowych o tematyce kulinarnej, lub tworzyć owoce i warzywa z plasteliny.

✶ Wspólne zakupy - Wybierajcie się razem jak najczęściej. Korzystaj z chęci pomocy dziecka, bo dzieci lubią czuć się potrzebne. Może oglądać, podawać zakupy lub układać je w wózku. Wybieraj godziny, kiedy w sklepie nie ma dużo ludzi, a Ty masz czas, aby zrobić je wspólnie z dzieckiem bez stresu i pośpiechu.

✶ Próbuj nowości! Co jakiś czas warto kupić niespotykany owoc lub stworzyć całkiem nowe danie, którego dziecko nie widziało. Spraw, aby jedzenie było czymś fascynującym i unikaj monotonnych jadłospisów. Niech smoczy owoc będzie znacznie ciekawszy niż chipsy!

✶ Dbaj o wygląd posiłków. Przygotowanie kolorowego posiłku nie jest trudne. W sieci możesz znaleźć mnóstwo inspiracji na zabawne, ciekawe talerzyki.

✶ Domowe posiłki - Przyzwyczaj dziecko do samodzielnego przygotowania posiłków. Staraj się, jak najrzadziej korzystać z gotowych dań, a zobaczysz, że dziecko będzie chciało się włączyć w proces gotowania.

✶ Wspólnie - Korzystaj z chęci pomocy i gotujcie razem, oczywiście dbając o bezpieczeństwo. Nawet jeśli dziecko ma wymieszać sałatkę albo wrzucić warzywa do miski, daj mu to zrobić!

✶ Dbaj o zdrowe odżywianie od pierwszych chwil! Doskonałym punktem wyjścia są nasze OTO kaszki dla dzieci! Bez dodatku cukru i bez dodatków.

✶ Bądź autorytetem. Dziecko zawsze naśladuje dorosłych, w tym Ciebie. Jeśli chcesz nauczyć dziecko zasad zdrowego odżywiania, warto nauczyć się ich samemu i wprowadzić w życie. Dziecko, obserwując nauczy się o wiele więcej, niż z książek, czy wykładów.

✶ Deser - Zadbaj o to, by był obecny w Waszym domu, ale rób je wspólnie z dzieckiem. Domowa pizza, batoniki, ciasteczka i lody, będą o wiele smaczniejsze, gdy przygotujecie je razem.

✶ Czytajcie o zdrowym odżywianiu, korzystając z książek dla dzieci. Na rynku znajdziecie mnóstwo nowoczesnych propozycji, które przybliżą dziecku ten temat.

✶ Wspólnie oglądajcie programy kulinarne i eksperymentujcie w kuchni!

✶ Wasz przepiśnik to świetny pomysł na doskonałą relację z jedzeniem przez wiele lat. Wymyślajcie własne przepisy lub szukajcie i udoskonalajcie je. Zapisujcie je w Waszym prywatnym przepiśniku i korzystajcie z niego jak najczęściej.

✶ Zdrowe przekąski - Niech zdrowe odżywiane od pierwszych lat kojarzy się dobrze i smacznie. Alternatywą dla sklepowych chipsów będą OTO zdrowe chrupki dla dzieci bez cukru oraz liofilizowane owoce w kawałkach, które możecie wspólnie chrupać podczas oglądania filmów.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl