})

Zdrowe odżywianie przedszkolaka - Co musisz wiedzieć?

0

Zdrowe odżywianie przedszkolaka - Co musisz wiedzieć?

Otolandia dba o zdrowe odżywianie w każdej wieku, również w przedszkolnym! To właśnie wtedy nasze maluszki potrzebują najwięcej energii do zabaw i rozwoju. Jak więc odżywiać dziecko, aby nie brakowało w jego diecie wartościowych składników? Mamy dla nas wskazówki!

 

  • Regularne posiłki - Przedszkolak powinien spożywać 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny. Najlepiej byłoby, gdyby posiłki spożywane były w gronie rodzinnym i miłej atmosferze.
  • Zdrowe przekąski - Jak nauczyć dziecko spożywania zdrowych produktów, w tym przekąsek? Daj im do nich dostęp! Jeśli nie ma w domu czegoś zdrowego do przekąszenia, dziecko sięgnie po to, co jest pod ręką. Zamiast kalorycznych i niezdrowych produktów, podsuwaj mu naturalne przekąski takie, jak owoce liofilizowane Otolandia. Są to chrupiące kawałki różnych owoców poddanych liofilizacji. Nie dodajemy do nich cukru, barwników, ani szkodliwych dodatków. Każda paczka to 100% owoców!
  • Rozmowy - Jedzenie powinno towarzyszyć życiu codziennemu dziecka nie tylko przy stole. Wspólne zakupy, przygotowywanie potraw i ustalanie menu jest niezwykle ważne w kształtowaniu prawidłowych postaw żywieniowych. Rozmowa z dzieckiem na temat zdrowego odżywiania dobrze wróży na przyszłość.
  • Warzywa - Dziecko powinno ich spożywać dwa razy więcej niż owoców! W całodziennym jadłospisie powinno się znaleźć 400 gr. warzyw i 200 gr. owoców. Zadbaj o ich różnorodność i ciekawe formy podania.
  • Autorytet - Dziecko w tym wieku często stara się naśladować innych, również ich nawyki żywieniowe. Staraj się dawać mu, jak najlepszy przykład i wprowadź zdrowe nawyki również do swojej codziennej diety. Pamiętaj o tym, aby informować najbliższe otoczenie, co może, a czego nie może jeść Twoje dziecko.
  • Ograniczaj podjadanie między posiłkami, ponieważ negatywnie wpływa na metabolizm dziecka.
  • Nie zapominaj o produktach zbożowych! To główne źródło energii oraz witaminy B i błonnika pokarmowego. Mogą być to makarony, kasze, płatki owsiane i dobrej jakości pieczywo. Doskonałym wyborem będą również nasze OTO kaszki 7 zbóż, 3 zboża oraz OTO kaszka jaglana. Nie zawierają mleka ani żadnych dodatków.
  • Mleko i przetwory mleczne - Są bardzo istotne ze względu na obecny w nich wapń, który jest głównym budulcem zębów i kości. Wiek przedszkolny to faza intensywnego rozwoju, więc zbyt mała ilość wapnia może być tragiczna w skutkach. Dzieciom zaleca się spożywanie 2-3 szklanek mleka dziennie.

Słodkie pułapki: Jak unikać nadmiaru cukru i utrzymać zdrową dietę dla dziecka

Jakich błędów unikać?

  • Monotnia - Brak urozmaicenia w menu i podawanie wciąć tych samych potraw to jeden z błędów najczęściej popełnianych przez rodziców. Różnorodność dań poprawia apetyt, a szeroka gama produktów pozwala uniknąć niedoborów w składnikach odżywczych. Aby urozmaicić dania, możesz wykorzystać owoce liofilizowane w proszku od Otolandii. W naszym sklepie znajdziesz wiele pysznych mieszanek.
  • Sól - Dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny spożywać więcej niż 3 g soli dziennie. Odpowiada to połowie łyżeczki do herbaty. Niestety jej spożycie w rzeczywistości jest dwukrotnie większe. Dzieje się to za sprawą wysoko przetworzonej żywności, nieprawidłowego przyprawiania potraw i spożywania fast foodów.
  • Zaburzony mechanizm samokontroli łaknienia - Dziecko powinno samo zrozumieć, czym jest uczucie sytości i głodu. Karanie dziecka za nie zjedzenie całego obiadu lub dawanie mu słodyczy w nagrodę za zjedzoną kolację zaburza samokontrolę.
  • Cukier - Nadmierne spożywanie słodyczy i duża obecność cukru w przetworzonych produktach negatywnie wpływają na organizm dziecka. Nadmierna masa ciała, próchnica i dostarczanie organizmowi pustych kalorii to tylko niektóre ze skutków zbyt dużej ilości cukru w diecie.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl