Płatki śniadaniowe — postaw na jakość i skład!

0
Płatki śniadaniowe — postaw na jakość i skład!

Śniadanie to ważny posiłek w diecie dziecka, który wpływa na jego aktywność fizyczną i umysłową przez resztę dnia. Płatki z mlekiem to łatwy w przygotowaniu, smaczny i lubiany przez pociechy produkt. Kolorowe reklamowane produkty przykuwają naszą uwagę, a producenci prezentują je jako zdrowe i idealne na śniadanie. Niestety, to nie jest prawda. W dzisiejszym blogu sprawdzimy skład OTO kulek zbożowych, a także zajrzymy na etykietę tych na sklepowych półkach.

 OTO kulki zbożowe:  Standardowe płatki zawierają:
 bez dodatku cukru  cukier
 bez sztucznych barwników  olej palmowy
 bez GMO  aromaty syntetyczne
 z naturalnych składników  sól

Analiza składników

Cukier — jeśli chodzi o płatki ze sklepowej półki, zawierają go one całkiem sporo — na jedną porcję ok. 30 gramów przypada aż 1 łyżka cukru. Zatem jak myślicie, ile jest go w całym opakowaniu? Aż ⅓ pudełka płatków to sam cukier. Lista skutków nadmiernego spożycia cukru przez dzieci jest długa — to najważniejsza przyczyna otyłości i osłabienia układu immunologicznego. OTO kulki zbożowe są bez dodatku cukru.

Olej palmowy — zawarty w płatkach śniadaniowych w większości składa się z nasyconych kwasów tłuszczowych, których powinniśmy unikać. Dodatkowo nie wnosi żadnych wartości odżywczych.

Syntetyczne aromaty — masowo dodawane do produktów cukierniczych. Znajdują się w rejestrze Niebezpiecznych Związków Chemicznych. Mogą powodować alergie skórne i pokarmowe.

Sól — jej obecność sprawia, że organizm uzależnia się od smaku tego produktu i potrafimy zjeść go znacznie więcej, niż rzeczywiście potrzebujemy. Teraz już wiesz, dlaczego Twoje dziecko codziennie pyta o płatki na śniadanie?

Produkty zbożowe w diecie dziecka zajmują ważne miejsce, dlatego warto znaleźć takie płatki śniadaniowe, które nie zawierają dodatkowych cukrów i ulepszaczy smaku. Szczególną uwagę należy zwrócić również na wyroby reklamowane jako „muesli” czy „crunchy” — ich skład często jest taki sam jak zwyczajnych płatków.

Słodkie płatki śniadaniowe nie są zbilansowanym posiłkiem. Zawierają zbyt dużo cukru, napędzają apetyt i sprzyjają tyciu. OTO kulki zbożowe są dla nich świetną alternatywą — w połączeniu z owocami liofilizowanym dostarczą dodatkowo witamin, minerałów oraz silnych przeciwutleniaczy. Warto sprawdzać etykiety produktów, jakie kupuje się w sklepie. W szczególności tych, które podaje się małym dzieciom. Często to, co pokazują w telewizji, nie do końca jest dla nas dobre.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl