})

Próbowanie nowych potraw - Jak zachęcić maluszka? cz.2

0

Próbowanie nowych potraw - Jak zachęcić maluszka?

 

Oswajanie jedzenia

Jeśli Twoje dziecko ma duży problem z próbowaniem nowych rzeczy, możesz wprowadzić kompleksowe oswajanie z nowymi produktami. Wybierz się z dzieckiem do sklepu i wspólnie wybierzcie nowy owoc lub warzywo. Możecie poczytać o nim ciekawostki, poznać jego właściwości, narysować go, ulepić z plasteliny lub pokolorować w kolorowankach. Możecie nim karmić lalki i misie, wspólnie go kroić albo rozciapać w palcach, tak aby dziecku kojarzyło się z przyjemną zabawą.

 

Nie za dużo!

Możesz zrozumieć to dwojako. Zarówno pod względem ilości produktu - nie podawaj go zbyt dużo. Nowy produkt niech będzie w niewielkiej ilości, zawsze możesz dołożyć. Jeśli od razu podasz dziecku połowę talerza, ta ilość może go przytłoczyć. Drugie zrozumienie tych słów oznacza nie za dużo nowych rzeczy do próbowania. Próbujemy jednego produktu i to z nim się zapoznajemy. Daj dziecku czas aby ochłonęło i zapoznało się z jednym produktem.

 

Różnorodnie

Możesz dziecku podawać jeden produkt w różnych formach. To może podziałać! Dziecko może nie lubić marchewki w słupkach, ale może pokochać puree. Otwórz się na nowe formy - pieczone, gotowane, duszone. Maliny możesz podawać w formie świeżych malin lub liofilizowane maliny Otolandia.

Pamiętaj również, że próbowanie nie musi odbywać się tylko przy stole. Nowe produkty możesz wprowadzać np. jako przekąskę między posiłkami lub podczas przygotowywania posiłków. Możesz zabrać je ze sobą na spacer lub piknik.

 

Cierpliwość

To podstawa! Podejmuj różne próby i nie zniechęcaj się. Raz, drugi, trzeci nie wyszło? Może wyjdzie za piętnastym. Niech Twoje dziecko spróbuje jednego produktu w wielu formach i wiele razy. Być może za którymś razem się przekona. Może być tak, że nigdy nie polubi danego produktu.

 

Koncentracja

Na jedzeniu. Jeśli jemy, to jemy i nic poza tym. Ogranicz do minimum telefon, telewizor, książeczki i inne zabawy podczas jedzenia. Niech dziecko chłonie i poznaje daną potrawę wszystkimi zmysłami. Pozwól mu dotykać, smakować, wąchać i oglądać. Niech koncentruje się na jedzeniu.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl